Dětská knihovnička: Býček Ferdinand

Nejspíš jste o téhle knížce nikdy neslyšeli. Kdybych neviděla americký film, jehož název už si nepamatuji, zřejmě bych na tom byla stejně, jenže v Americe je tato kniha zřejmě populární a velice známá, a tak jsem se jednoho dne rozhodla ji najít a podívat se, čím je tak zvláštní.

Knihu The Story of Ferdinand napsal Munro Leaf a ilustroval Robert Lawson a vyšla už před více jak 75 lety. Jde vlastně o bajku s jedním jediným hlavním hrdinou, kterým je býček Ferdinand. I přes to, jakým zvířetem se narodil, věnoval se raději odpočinku a čichání k voňavým květům pod oblíbeným korkovým stromem. Jednoho dne se však vylekal a jeho splašené pohyby uviděl člověk přímo z corridy, který ho odvezl do arény, v níž měl zápasit s matadorem. Jak už jistě tušíte, rozený bojovník se z Ferdinanda nestal.

Kniha má pouhých 32 stran, z nichž velká většina je pokryta spíše ilustracemi než textem, o to víc vás i vaše děti bude bavit.

My jsme si Ferdinanda nadělili už pod stromeček a bude tak první knihou v dětské knihovničce, kterou jsme našemu benjamínkovi pořídili. Nutno však podotknout, že tato kniha se dá sehnat pouze v cizím jazyce.

1931142_10208188086121628_371864185516285762_n.jpg

Zdroje informací a obrázků: Wikipedia, Kaku

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s