Dětská knihovnička: Na vzdělání není nikdy brzy

V Praze existují prakticky pouze dvě místa, kam chodím nakupovat knihy. Od té doby, co tvořím knihovničku pro Sebastiána, je třeba hledět také na cenu, protože v tomto případě nestačí jedna kniha, ale většinou musím pořídit celou sérii.

Prvním místem, kam chodím, je Knihkupectví U mobi, kde najdete snad všechno, a hlavně za daleko nižší ceny než v komerčních knihkupectvích. Objednáte a za pár dní můžete vyzvedávat. Kdybyste se náhodou na Ládví, kde skládek sídlí, dostali, nedivte se jeho velikosti. Méně je někdy více.

Druhým knihkupectvím, resp. nakladatelstvím, kde hojně nakupuji, je Nakladatelství Svojtka & Co., které sídlí, vydává a zároveň prodává své knihy poblíž stanice Želivského na Vinohradech. Kouzlo tohoto místa tkví v tom, že párkrát za rok proběhne takový „výprodej“, kdy jsou vybrané tituly za 50% ceny. To se mi pak nemůže nikdo divit, že nakupuji ve velkém. Pokud však neprobíhá tato akce, vždycky najdete slevu kolem 25 %.

Ráda bych Vám představila pár zajímavých titulů, které podle mého určitě patří do dětské knihovničky. A ač jsou některé určeny větším dětem, u nás už mají své místo.

IMG_4736

Edice Malý průzkumník patří mezi oblíbené encyklopedické tituly, kde najdete spoustu informací, ale také okének, pod kterými se skrývají další důležité poznatky z různých odvětví. Vesmír, Moje úžasné tělo, Dopravní prostředky a Zvířecí říše jsou díla autorské dvojice Ruth Martin a Allana Sanderse, která zaujmou nejen děti (doporučeno dětem od 3 let), ale i jejich rodiče či učitele, se kterými budou encyklopediemi listovat.

Do stejné kategorie se řadí také kniha Jak rostou kytičky?, která zahrnuje nejčastější otázky, které Vás k rostlinné říši mohou napadnout. Stejně jako Malý průzkumník je tato kniha založena na objevování nových informací za tajemnými okénky (ano, je to velice lákavé je všechny odkrýt, ale zatím odolávám).

IMG_4750

Jak rostou květiny, odkud se berou semena, proč opadává listí…to jsou otázky, které zodpoví kresby Christine Pymové a přeložené texty Katie Daynes.

A protože jsem chtěla pořídit do knihovničky také něco, co si budeme moci prohlížet už velmi brzy, našla jsem úžasná leporela z edice MiniPEDIE Objevujeme svět! Zahrádka, Mláďátka, domácí mazlíčci, Tělo, Louka, Vozidla a Barvy jsou knížečky určené dětem od jednoho roku. Tvrdé stránky obsahují pohyblivá okénka a otočné prvky, ve kterých mohou děti snadno trénovat jemnou motoriku.

minipedie.JPG

Kdybyste chtěli vidět ukázku, jak taková MiniPEDIE vypadá uvnitř, určitě shlédněte video samotného nakladatelství, které najdete na jejich facebookových stránkách zde.

Zároveň se musím pochlubit krásným úlovkem z Lidlu. Jedná se o dřevěné puzzle lidského těla Playtive Junior, v tomto případě jsem sáhla po chlapečkovi z 29 dílků.

IMG_4754

Skládačka tak doplní nejen Moje úžasné tělo z edice Malý průzkumník, ale také se bude hodit k Objevujeme svět! Tělo z edice MiniPEDIE.1991903_PLAYTIVE-Holz-Lernpuzzle-spiel_xxl

2 komentáře Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s